6 клас             

  

         Важливі фрази для вираження згоди

В розмові нам часто доводиться виражати своє відношення до того, що сказав співрозмовник. Якщо ми не хочемо просто хитати головою та казати "Ja-ja" - час вивчити щось цікавіше                                                               

  • ich bin einverstanden - я погоджуюся
  • du hast Recht - ти правий
  • genau - саме так
  • ich habe nicht dagegen - я не маю нічого проти
  • das stimmt! - вірно
  • ich glaube dir - я тобі вірю
  • ich bin deiner Meinung - я притримуюсь тієї самої думки, що і ти
  • ich stimme dir zu - я погоджуюсь с тобою
  • natürlich - звичайно
  • abgemacht! - домовились!
  • ich teile deine Ansicht - я поділяю твою точку зору

             



Вивчаємо погодні явища

 

Es ist sonnig. - Сонячно 
Es ist windig. - Вітряно. 
Es ist neblig. - Туман
Es ist nass. - Волого
Es nieselt = Es tröpfelt unaufhörlich. - Моросить дощ. 
Der Himmel ist umzogen. - туманне небо
Es regnet. -Іде дощ. 
Es blizt und donnert -Близкає та гримить. 
Es schneit. - Іде сніг
Der Himmel ist klar. - Небо чисте. 
Wir haben schönes Wetter. - Гарна погода
Kaltes Wetter ist angesagt. - За прогнозом буде холодно





Erzählt über Arbeitstag oder Wochenende!


Hauspflichten!

                                                                                                                    ЯК ЕФЕКТИВНО ВИВЧАТИ ІНОЗЕМНУ МОВУ?

  1. Часта помилка традиційних методик - вимога перекладати. Проте людина може добре використовувати іноземну мову, але не дуже добре перекладати на свою рідну. Ще частіше буває ситуація, коли людина вже майже розуміє, що сказане в іноземній фразі, але перекласти ще не може. Перекладати потрібно учити тільки професійних перекладачів. Для останніх завдання - навчитися розуміти, висловлювати думки і думати на іноземній мові.
2. Коли дивишся у словнику переклад слова, потрібно проглянути всі його значення. Це дозволяє скласти уявлення про об'єм поняття, який часто відрізняється від аналогічного в рідній мові.
3. Щоб якісно перекласти, потрібно усвідомити сенс пропозиції цілком і потім переказати його своїми словами на іншій мові, а не переводити по словах, словосполукам і граматичним конструкціям.
4. Не треба нічого механічно вивчати. Основне завдання - зрозуміти. Коли усвідомив, запам'ятовування відбувається само собою. А не запам'яталося - запам'ятається іншим разом.
5. Вивчати слова спеціально не треба. Зустрілося в тексті слово - заглянув в словник, йдеш далі. Ще раз зустрілося - ще раз заглянув. І так до тих пір, поки не запам'ятається. Перевага методу в тому, що ті слова, які зустрічаються частіше, запам'ятовуються швидше. Також не вимагається спеціального часу і сил на заучування слів. А як це буває нудно! Правда, витрачається час, щоб дивитися в словник. Можна або використовувати електронний словник, слово набирається за 2-6 секунд. Або, якщо постійно звертатися до звичайного словника, з досвідом час пошуку знижується до 5-10 секунд.
6. Чомусь в традиційних методиках, коли викладач щось говорить, передбачається, що учень зобов'язаний тут же це запам'ятати. Якщо виявляється, що не запам'ятав, йому дають відчути, що він в цьому винен. Проте пам'ять більшості людей об'єктивно не здібна до запам'ятовування з першого разу. Від того, що людина відчуває провину, якість запам'ятовування не поліпшується. Швидше, навпаки: відповідно дослідженням негативні емоції погіршують запам'ятовування. Тому і вчителеві, і учневі потрібно навчитися повністю виключати відчуття провини з учбового процесу.
7. Оскільки з'ясовано, що позитивні емоції покращують процес запам'ятовування, треба постаратися, щоб процес вивчення мови приносив задоволення: приємна комфортна обстановка, цікавий зміст текстів і вправ, приємний викладач, що уміє настроювати на позитивні емоції і так далі.

8. Кращий спосіб навчитися грамотно і красиво виражати думки на іноземній мові - читати багато літератури, написаної гарною мовою. Вправи і роз'яснення викладача - корисні, проте можна знати правила, але не бути здатним швидко генерувати коректні фрази. Таку здатність дає тільки мовний досвід. Коли багато раз в тексті зустрічаєш конструкцію, то в якийсь момент сам мимоволі починаєш її вживати. Можна читати учбову або спеціальну літературу по своїй спеціальності на іноземній мові. Убиваються відразу два зайці: і мова, і знання.